Pomożemy Ci osiągnąć pozytywne wibracje w Biznesie

Długopis to z pozoru prosty przedmiot codziennego użytku. Możemy być jednak zaskoczeni, że na rynku istnieje mnóstwo rodzajów długopisów, a każdy znacząco różni się od siebie. Jeśli na co dzień używamy długopisów- w szkole, pracy lub na uczelni- powinniśmy wiedzieć, jakie modele mamy do wyboru. Dzięki temu będziemy potrafili wybrać najlepszy produkt dostosowany do naszych potrzeb.

Długopisy kulkowe

To najczęściej wybierany rodzaj długopisów. Mechanizm działania długopisu kulkowego nie jest skomplikowany. Główną częścią konstrukcji, odpowiedzialną za przenoszenie tuszu na papier jest kulka. Pisząc, wprawiamy kulkę w ruch obrotowy. Ponieważ ten niewielki element znajduje się na samym czubku długopisu- pomiędzy zbiornikiem z tuszem, a kartką papieru- pod wpływem ruchu tusz przenosi się na podłoże. Długopisy kulkowe mogą posiadać tusz w wielu wersjach kolorystycznych. Najpopularniejszy jest oczywiście granatowy oraz czarny.

Długopisy z uchwytem

Sporo producentów posiada w swojej ofercie długopisy z uchwytem, który ma za zadanie zwiększyć komfort podczas pisania. Miękki, zazwyczaj gumowy uchwyt występuje w formie nakładki w miejscu, w którym trzymamy długopis. Czasem posiada specjalne tłoczenia i wzorki. Tego typu model długopisu jest doskonałym wyborem dla osób, które na co dzień piszą dużo. Dzięki gumowej nakładce dłoń nie męczy się tak szybko. Ochronny uchwyt pozwala też uniknąć odcisków na palcach po wielogodzinnym pisaniu.

Długopisy ekskluzywne

Niejeden z nas ma w domu swój ulubiony egzemplarz długopisu, po który najchętniej sięga. Zazwyczaj nie jest to plastikowy długopis z supermarketu, lecz bardziej wyrafinowany produkt np. długopisy Parker. Ekskluzywne długopisy są wykonane z trwałych materiałów, najczęściej z metalu lub mosiądzu. Czasem posiadają także efektowny grawer z nazwą marki lub personalizowany napis. Ich obudowa może być wzorzysta lub kolorowa. Jeśli chodzi o najpopularniejsze rodzaje długopisów, to właśnie modele premium należą do najbardziej trwałych. Nieraz z powodzeniem służą użytkownikowi przez całe lata. Ponadto prezentują się znacznie bardziej elegancko i luksusowo niż ich plastikowe odpowiedniki.

Długopisy zmywalne

Ten rodzaj długopisów jest szczególnie lubiany wśród uczniów pierwszych klas. Pisze się nimi bardzo podobnie jak zwykłymi długopisami kulkowymi, jednak istnieje pewna różnica. Długopis zmywalny, zwany także wymazywalnym lub ścieralnym jest wyposażony w specjalną gumkę umieszczoną na końcu korpusu. Za jej pomocą można szybko i łatwo usunąć napisany tekst. Tego typu produkty na co dzień ułatwiają życie wielu uczniom!